Zaskakująca wygrana Ajaxu Amsterdam w zmaganiach Champions League! Gracze Borussii z Dortmundu byli kompletnie bezbronni i ostatecznie ponieśli porażkę wynikiem 0 do 4!

Zaskakująca wygrana Ajaxu Amsterdam w zmaganiach Champions League! Gracze Borussii z Dortmundu byli kompletnie bezbronni i ostatecznie ponieśli porażkę wynikiem 0 do 4!

Kibice piłkarscy zebrani na trybunach w Amsterdamie mieli szansę śledzić niezwykłą rozgrywkę. Ajax Amsterdam podejmował we wtorkowy wieczór na swoim boisku Borussię Dortmund, a więc bardzo mocną ekipę z Bundesligi. Na początku trzeba powiedzieć o tym, że Ajax z Amsterdamu doskonale rozpoczął zmagania w aktualnie trwającej edycji Ligi Mistrzów. Przed starciem we wtorek mistrzowie rozgrywek holenderskich mieli w swoim dorobku dwie wygrane i w pojedynku z BVB ich planem ponownie były trzy punkty. Gracze Borussii z Dortmundu także mieli chrapkę na trzy punkty w tym meczu i tym razem miało nie być tak łatwo. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż w tym meczu trudno było wyznaczyć faworyta do triumfu. Oba kluby posiadały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w przeciągu 90. min.. Bez żadnych wątpliwości tak mizernego meczu w wykonaniu BVB i równolegle tak fenomenalnego spotkania graczy mistrza Eredivise mało kto się spodziewał.

Rzeczywistość jednak się okazała naprawdę bezlitosna dla fanów niemieckiej ekipy. Piłkarze Ajaxu Amsterdam od początku spotkania prezentowali się dużo korzystniej od swoich rywali. Haaland Znajdujący się w fenomenalnej formie w obecnym sezonie był w trakcie trwania tego starcia w pełni wyłączony i nie potrafił znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Z kolei Ajax był niesamowicie efektywny, czego perfekcyjnym dowodem jest końcowy rezultat spotkania. Wynikiem cztery do zera wygrali Piłkarze drużyny mistrza Eredivise i takim sposobem wzmocnili się na pierwszej lokacie w grupowych rozgrywkach. Ta wygrana z całą pewnością ich zbliża do awansowania do pucharowej fazy, która będzie rozgrywana po przerwie zimowej. Piłkarze BVB teraz mają dwa tygodnie na uszykowanie taktyki do starcia rewanżowego, które rozegrane zostanie na ich obiekcie. To będzie z całą pewnością szansa ku temu, aby choć delikatnie zrewanżować się za bardzo zły wynik na obiekcie w Amsterdamie. Formą przedstawianą przez piłkarzy szkoleniowca Erika Ten Haga są urzeczeni wielbiciele piłki nożnej z Europy i zaczynają wierzyć w powtórzenie rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax z Amsterdamu zakwalifikował się aż do 1/2 finału Ligi Mistrzów zwyciężając we wcześniejszych fazach wiele faworyzowanych drużyn.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy