Wyśmienity pojedynek zawodników Chelsea z Londynu! Finałowe starcie poza zasięgiem reprezentantów hiszpańskiego mistrza!

Wyśmienity pojedynek zawodników Chelsea z Londynu! Finałowe starcie poza zasięgiem reprezentantów hiszpańskiego mistrza!

Najbardziej rozpoznawalna dyscyplina sportowa w całej Europie to w tej chwili nożna piłka. Wielbicieli doznań piłkarskich jest duża liczba, i dlatego nie powinien dziwić fakt, iż rozgrywki piłkarskie poszczycić się mogą bardzo dużymi wynikami oglądalności. Przez to że opłaty za gwiazdy piłkarski co roku znacznie większe i takim sposobem drużyny są w stanie zarabiać więcej pieniędzy. Półfinały zmagań Champions League miały miejsce jakiś czas temu. Dowolnie wskazany obeznany fan piłki nożnej dobrze wie o tym, jak niezwykle pierwszorzędne to są pojedynki. W pojedynku półfinałowym przeciw sobie stanęły do walki kluby Realu oraz londyńskiej Chelsea, i dlatego też każdy miał świadomość, że można się spodziewać niesamowitego pojedynku. Nie ma wątpliwości co do tego że pojedynek nie zawiódł oczekiwań fanów nożnej piłki, ponieważ oba zespoły przedstawiły wyśmienite piłkarskie umiejętności. Powinniśmy jednak zrozumieć to, że do pojedynku finałowego miała szansę wejść wyłącznie jedna z tych ekip i gracze a także selekcjonerzy mieli tego świadomość.

To półfinałowe spotkanie było także nagłaśniane w radio jako spotkanie 2 charyzmatycznych i obiecujących trenerów. Zinedine Zidane oraz Thomas Tuchel to selekcjonerzy, którzy w trakcie ubiegłych lat w trenerskim świecie zdążyli sobie wyrobić dobrą markę. Zinedine Zidane jako selekcjoner obecnego mistrza La Liga szansę miał na swój czwarty finał Champions League w ciągu pięciu ostatnich lat. Mimo że to z całą pewnością spore osiągnięcie, to finalnie przez niego prowadzona drużyna nie potrafiła awansować. Chelsea FC ograła mistrza ligi hiszpańskiej i zasłużyła sobie na promocję do finałowego meczu Champions League. Piłkarze prowadzeni przez Tuchela zaprezentowali dobre spotkanie tamtego dnia i rozsądnie zdawać sobie sprawę z tego. Dotychczasowi Hiszpanii mistrzowie mogą być zadowoleni z tego, iż potracili tak mało goli, gdyż grali słabo. W finałowej batalii Londyńska Chelsea będzie rywalizować z Obywatelami z Manchesteru.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy