Piłkarze Paris Saint Germain rozegrali świetny pojedynek w niedzielę na wieczór we francuskiej ekstraklasie! W weekend na francuskich boiskach było elektryzująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo bramek!

Piłkarze Paris Saint Germain rozegrali świetny pojedynek w niedzielę na wieczór we francuskiej ekstraklasie! W weekend na francuskich boiskach było elektryzująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo bramek!

Od dekad liga francuska była uważana przez dziennikarzy sportowych za rozgrywki z nieco innej półki. Silnych zespołów, które zdołałyby do ostatnich faz toczyć boje w pucharach europejskich przeważnie nie mogliśmy śledzić tam. Jednakże W poprzednim dziesięcioleciu do Paris Saint-Germain wszedł nowy prezes, który zapoczątkował nową epokę dla tego zespołu oraz całej ekstraklasy francuskiej. Od tej chwili liga francuska zaczęła być dużo bardziej doceniana i gwiazdy piłkarskie łatwiej zgadzali się na transakcje do klubów z Francji. I dokładnie w tym poście chcemy skupić się na tym, co na dzień dzisiejszy dzieje się we francuskich rozgrywkach. Z całą pewnością aktualnie najsilniejszym klubem w lidze francuskiej jest Paris Saint Germain, które kolejny raz bez żadnych komplikacji kroczy ku zdobyciu mistrzostwa. W tym momencie zdaje się, że brakuje we francuskich rozgrywkach klubu, który byłby w stanie zakończyć hegemonię graczy Paris Saint Germain.

Prowadzona przez trenera Pochettino drużyna pod wieczór w niedzielę pokonała Stade de Reims wynikiem cztery do zera. Takim sposobem piłkarze Paris Saint Germain mogli zapisać do własnego dorobku następne niezwykle istotne w kontekście konkurowania o mistrzowski tytuł 3 punkty. Rozsądnie mieć na uwadze to, iż swoją pierwszą bramkę dla PSG podczas tego pojedynku zdobył Ramos, który w zeszłym roku kupiony został z FC Realu Madryt. Bez żadnych wątpliwości najlepsze spotkanie miało miejsce między Bordeaux oraz RC Stresbourg. Drużyna gości w aktualnym sezonie rywalizuje o grę w europejskich pucharach, lecz podczas tej batalii musieli pogodzić się z klęską. Zawodnicy Bordeaux wygrali wynikiem 4:3, co z pewnością mogło się podobać futbolowym kibicom, którzy zasiadali na obiekcie w dniu meczu. Spotkanie na rezerwowej ławce spędził z kolei Majecki Radosław, którego Monaco okazało się słabiej przygotowane od Montpellier i przegrało wynikiem dwa do trzech. To była naprawdę ekscytująca kolejka francuskiej ligi i warto to przyznać.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy