Niezwykle trudny mecz zespołu polskiego w zmaganiach eliminacyjnych do katarskiego mundialu! Nasi reprezentanci pokonali Albanię i zbliżyli się do występu w barażach!

Niezwykle trudny mecz zespołu polskiego w zmaganiach eliminacyjnych do katarskiego mundialu! Nasi reprezentanci pokonali Albanię i zbliżyli się do występu w barażach!

Bez żadnych wątpliwości awansowanie do światowego czempionatu jest dla piłkarskich sympatyków z całego świata naprawdę istotne. Zważywszy na sytuację z COVID-19 z minionego roku aktualnie rozgrywane kwalifikacje zostały w tym przypadku wyjątkowo przełożone. Zmagania w eliminacjach do mistrzostw świata polska drużyna zainaugurowała z nowo zatrudnionym trenerem Paulo Sousą, którego zadaniem było ustawić drużynę narodową do walki o zakwalifikowanie się na rozgrywane w 2022 roku światowe mistrzostwa w Katarze. Dla polskiego zespołu początek zmagań w eliminacjach nie był wyjątkowo udany, jednak najważniejsze jest to, iż zdołaliśmy ugrać parę istotnych oczek. We wtorek na wieczór rywalem narodowej kadry Polski była albańska narodowa reprezentacja, która przed rozpoczęciem tego starcia plasowała się o jedno miejsce wyżej w klasyfikacji naszej grupy. To znaczyło, iż jeżeli polscy piłkarze dalej chcieli rozmyślać o dostaniu się na czempionat światowy to muszą zdobyć trzy oczka.

Warto brać pod uwagę fakt, iż start tego meczu był niesamowicie zacięte i ciężko było wskazać głównego faworyta do zwycięstwa. Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza część starcia, co na pewno było znacznie korzystniejszą sytuacją dla drużyny gospodarzy. W następnej części gra naszych graczy przedstawiała się zdecydowanie korzystniej i byliśmy zdecydowanie bliżej ustrzelenia gola. Ostatecznie to nasza drużyna zdołała zdobyć bramkę i wyjść na prowadzenie w trakcie tego spotkania. Świderski Karol wykończył genialne zagranie Klicha po tym jak pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu. Znowu trener Paulo Sousa zaprezentował, iż potrafi wprowadzać graczy z ławki w trakcie spotkania. Ze względu na fatalne reakcje sympatyków z Albanii starcie musiało zostać na chwilę wstrzymane. Po wznowieniu tego pojedynku jednak obraz gry nie uległ zmianie i to zawodnicy z Polski mogli świętować z powodu trzech punktów. w kontekście zmagań o promocję do mistrzostw świata wynik 1:0 na terenie Albanii to pozytywna wieść. Reprezentacja Polski jest na tę chwilę na drugiej lokacie i kwestia dostania się do baraży jest zależna tylko od nas.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy