Gracze polscy będą się mierzyć z rosyjską narodową reprezentacją w półfinałowej rywalizacji baraży! Polska narodowa kadra już poznała przeciwnika w walce o kwalifikację do czempionatu światowego w Katarze!

Gracze polscy będą się mierzyć z rosyjską narodową reprezentacją w półfinałowej rywalizacji baraży! Polska narodowa kadra już poznała przeciwnika w walce o kwalifikację do czempionatu światowego w Katarze!

Z pewnością decydująca prosta zmagań kwalifikacyjnych do mistrzostw świata w wykonaniu drużyny polskiej była bardzo słaba. Co prawda piłkarze polscy dali radę zagwarantować sobie występ w barażowej rywalizacji, lecz ze zbyt dużą obojętnością podeszli do pojedynku z węgierską narodową reprezentacją. Nie byliśmy uprzywilejowani w losowaniu barażowych pojedynków, ponieważ nie zdołaliśmy wygrać. Jednak poszczęściło się nam i trafiliśmy na stosunkowo nie trudną ścieżkę barażową. Rosyjska kadra narodowa, która na ostatnich mistrzostwach świata zdołała dotrzeć aż do czołowej ósemki okazała się W pierwszej kolejności oponentem zawodników z Polski. Dla zawodników szkoleniowca Czerczesowa to był bez najmniejszych wątpliwości świetny rezultat, jednak po tym turnieju ich gra nie wyglądała za dobrze. I chociażby z tego powodu możemy rozmyślać, że damy radę ugrać promocję do finału barażowego turnieju o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Na trenera piłkarskiej polskiej reprezentacji Paulo Sousę przed losowaniem barażowych przeciwników runęła spora fala krytyki za wyjściowy skład, który postanowił grać w starciu z węgierskim zespołem narodowym. Duże grono specjalistów myślało o tym, by zatrudnić całkowicie nowego szkoleniowca przed priorytetowymi spotkaniami. Finalnie swój stołek portugalski trener zachował i warto wziąć pod uwagę, iż miał w trakcie losowania dużo szczęścia. Uniknęliśmy chociażby bardzo trudnej batalii z narodową drużyną Włoch, a więc urzędującymi obecnie czempionami Starego Kontynentu. Jeśli damy radę zwyciężyć reprezentację narodową Rosji to w rozstrzygającym spotkaniu będziemy się mierzyć na Narodowym z triumfatorem starcia pomiędzy kadrą Czech, a szwedzką reprezentacją narodową. Z całą pewnością spotkanie ze szwedzkimi graczami byłoby fantastyczną możliwością do rewanżu za przegraną wynikiem dwa do trzech podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Starcie z rosyjską drużyną nie będzie dla naszych reprezentantów za łatwe i dobrze mieć to na uwadze. Polska reprezentacja piłkarska będzie musiała wspiąć się na najwyższy poziom własnych umiejętności piłkarskich jeśli nadal chcemy myśleć o kwalifikacji na światowe mistrzostwa.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy