Ekscytujący rezultat oraz incydent głównych faworytów w wyścigu GP Monzy! Daniel Ricciardo zwyciężył we Włoszech, a Norris Lando ugrał miejsce numer dwa!

Ekscytujący rezultat oraz incydent głównych faworytów w wyścigu GP Monzy! Daniel Ricciardo zwyciężył we Włoszech, a Norris Lando ugrał miejsce numer dwa!

Warto brać pod uwagę to, że aktualnie trwający sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę bardzo pasjonujący. Na przestrzeni ostatnich sezonów walka o najwyższe miejsca była opanowana przez kierowców Mercedesa, a konkretnie Hamiltona. W zeszłorocznym sezonie kierowca z Anglii wygrał siódmy tytuł mistrza świata, co zagwarantowało mu okazję zrównania się w liczbie tytułów ze słynnym Michaelem Schumacherem. W teraz trwającym sezonie angielski zawodnik już nie ma aż tak lekko w rywalizacji o kolejny mistrzowski tytuł. Spowodowane to jest pojawieniem się w stawce zawodników Maxa Verstappena, który też pragnie tego, by sięgnąć po tytuł mistrza F1. Batalia między tymi 2 kierowcami od pierwszej rundy jest naprawdę mocno zawzięta i niezwykle ciężko stwierdzić który z nich po ostatnim wyścigu sezonu zatriumfuje. Włoski wyścig, a więc Grand Prix Monzy był kolejną rundą batalii tych dwóch kierowców. Dla wielu kierowców to niezwykle przyjemny tor, a podczas tego weekendu w samochodzie zjawił się Kubica który zastąpił Raikkonena, który zachorował na COVID.

Zmagania kwalifikacyjne do wyścigu o włoskie GP zapewniły kibicom motoryzacji siedzącym na trybunach dużo pasjonujących doznań. Fenomenalną rywalizację, z której najkorzystniej wyszli Daniel Ricciardo i Verstappen zafundował fanom motoryzacji zakręt numer jeden ścigania niedzielnego. Dla wyników wyścigu niezwykle istotne były odwiedziny zawodników w serwisowej alei. Chwilę po wymianie opon doszło do niespodziewanego wypadku. W naprawdę bardzo wąskim miejscu walczyli obecny mistrz F1 i Max Verstappen i w sytuacji, kiedy zdawało się, iż jest to koniec batalii, obaj kierowcy uderzyli się kołami, a samochód holenderskiego kierowcy znalazł się na samochodzie sterowanym przez zawodnika z Wielkiej Brytanii. To bez żadnych wątpliwości była niespodziewana sytuacja dla kibiców motoryzacji zasiadających na torze, jednakże nikomu nie stało się nic. Zawodnicy zespołu McLarena, którzy zakończyli wyścig na 2 najwyższych miejscach zyskali na efektach tego wypadku. Rywalizację o GP Monzy zwyciężył Ricciardo Daniel, a na miejscu numer dwa uplasował się Lando Norris. Dla brytyjskiego zespołu to bez cienia wątpliwości fantastyczne dokonanie i ten rezultat znacząco wspomoże ich w batalii o trzecie miejsce w konstruktorów klasyfikacji.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy