Polandrock 2018

Polandrock 2018

Po raz pierwszy największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbywał się jako Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbył się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga ogromne tłumy fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego rozwój wpływało zarówno coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość koncertów gwiazd zagranicznych oraz ilość osób zainteresowanych tym eventem. Od dłuższego czasu liczba fanów "woodstocku" waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity panujący tam klimat i atmosferę wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z ciekawymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji lub zgłębiać wiedzę z wielu tematów.

Jedno jest pewne – warto przeżyć choć raz cudowne momenty wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje duża szansa, że doświadczając tych emocji, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Zostaw komentarz

Brak kometarzy