Olbrzymie doznania w finałowym pojedynku zmagań europejskiej ligi! CF Villarreal zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów i tym samym zdobył puchar!

Ogromna ilość wielbicieli futbolu czeka na rozgrywki finałowe najpopularniejszych zmagań i nie da się tego ukryć. Mistrzostwa Starego Kontynentu się rozpoczną za parę tygodni, co prowadzi do tego iż będziemy świadkami ogromnej liczby piłkarskich starć. Jednak przed tym jak to stanie się na nas czekają batalie finałowe w oglądanych najchętniej klubowych zmaganiach. Oglądaliśmy już wygranego tych rozgrywek, ponieważ jeden z meczów finałowych za nami. O zmaganiach Ligi Europejskiej oczywiście tutaj mowa. Po batalii finałowej europejskiej ligi czas nadchodzi na poznanie zwycięzcy w Lidze Mistrzów, ale w obecnej chwili pragniemy skupić się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciw siebie stanęły kluby Villarreal CF oraz Czerwonych Diabłów. Obecność tych dwóch zespołów w finałowej rozgrywce znaczyła, że na piłkarskich fanatyków czekało fantastyczne spotkanie. I w istocie ten finałowy mecz był naprawdę fascynujący.

Pojedynek finałowy rozgrywek europejskiej ligi był grany na obiekcie Lechii Gdańsk w naszym kraju i bardzo dobrze brać pod uwagę to. Dla polskiego państwa nie ma żadnych wątpliwości do tego, że to jest wielki honor, iż mieliśmy szansę przywitać dwie tak fantastyczne drużyny. Emery jest trenerem ekipy Villarreal i zasłynął z faktu, iż jest w stanie święcić triumfy w bataliach finałowych zmagań europejskiej ligi. Prowadzony przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworyzowany w spotkaniu z Czerwonymi Diabłami, ale to właśnie gracze Villarreal CF byli w stanie strzelić premierową bramkę w tym meczu finałowym. Solskjaer'a podopieczni dostali szansę by odpowiedzieć golem. Remisem zakończył się ten pojedynek i dlatego też sędzia prowadzący spotkanie musiał zaprosić obie drużyny na 30. minutową dogrywkę. W trakcie dogrywki piłkarscy fani nie mieli możliwości zobaczyć bramek i z tej przyczyny sędzia prowadzący spotkanie zaprosił zawodników na rzuty karne. Rozsądnie będzie mieć na uwadze to, iż rzuty karne to loteria. W pojedynku tym dokładniejszą drużyną się okazał Villarreal CF prowadzony przez Unai'a Emery'ego, który zwyciężył rezultatem 11:10. Był to naprawdę bardzo dobry konkurs jedenastek. Nie strzelenie karnego de Gea, a więc bramkarza Manchesteru United zadecydowało o wygranej drużyny z Hiszpanii.