Hurtownia Kawy ETIN 2021

Hurtownia kawy

Aromat świeżo zmielonej kawy to z pewnością jedna z bardziej rozpoznawalnych woni na świecie. Właśnie ten aromat jest wszechobecny w kawiarniach, które odwiedzamy w celu napicia się wysokiej jakości kawy. Jednak gdzie można kupić kawę, która ma wiele aromatu i posiada jakość na najwyższym poziomie?

Czy kupowanie kawy w hurtowni jest opłacalne?

Hurtowania Kawy Etin Group Sp. z o.o.

Napoje takie jak kawa nie powinny być kupowane w przypadkowym sklepie. Zdecydowanie lepiej jest znaleźć specjalną hurtownię, która posiada szeroką ofertę ziaren, gdyż na rynku jest zadziwiająco wiele gatunków kawy. W końcu kawy nie pija się jedynie dla efektu pobudzenia, ale także i dla jej charakterystycznego posmaku. Rzecz jasna preferencje co do gatunku uzależnione są od personalnych upodobań co do smaku. Niezwykle popularnym gatunkiem jest Arabika głównie dzięki delikatnemu smakowi, który został doceniony przez kawoszy na całym świecie. Przez to tego gatunku kawy można znaleźć najwięcej właściwie w każdej hurtowni, dlatego że każda dobrze prosperująca kawiarnia bazuje na tym typie kawy. Kolejnym rodzajem popularnej kawy jest Robusta, która jest mocniejsza a także ma działanie pobudzające. Dlatego mieszanka tych dwóch kaw jest warta zakupu, ponieważ fuzja delikatniejszych nut Arabiki i intensywności Robusty to mieszanka zachwalana nie tylko przez kawoszy ale również i baristów.

Zakup kaw w hurtowniach opłaca się przede wszystkim kawiarniom i większym firmom, ze względu na bardziej korzystne ceny. Czy nie wygodniejsze jest sprawdzenie oferty hurtowni z kawami i zamówić wybrane mieszanki, niż szukać w poszczególnych sklepach produktów? Kupno większych opakowań jest bardziej ekonomiczne, więc robienie zakupów w hurtowniach jest bardziej opłacalne.

Kawa mielona czy lepiej w ziarnach?

Smakosze kawy mogą się spierać o to, czy kawa w ziarnach czy też ta zmielona jest lepsza. Tego zagadnienia nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, gdyż kwestia ta powinna być rozstrzygana indywidualnie. Jest to zależne głównie od tego jaki posiada się sprzęt oraz tego jak najczęściej przygotowuje się kawę. Jeżeli preferujesz ekspresowe rozwiązania, czyli wsypania mieszanki do kubka i zalania wrzątkiem, to od razu wiadomo, że znacznie wygodniejsze będzie używanie kawy mielonej, natomiast jeśli jesteś w posiadaniu ekspresu do kawy oraz cenisz sobie jej intensywniejszy smak, kawa ziarnista to będzie strzał w dziesiątkę. Warto również przemyśleć, który wariant kawy będzie trafnym wyborem nie tylko dla Ciebie, ale w równym stopniu i dla Twoich klientów, dlatego odpowiednio wyposażona kawiarnia, restauracja lub też biuro powinno mieć na stanie oba warianty.

Picie kawy przynosi wiele korzyści

etin pl kawa hurtownia opinie

Mnóstwo osób nie wyobraża sobie poranka bez kubka mocnej kawy, która doda im chęci do życia. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu napój wytworzony z ziaren nawy zawiera pobudzającą kofeinę, znanej ze swoich stymulujących właściwości. Kawa także pozytywnie wpływa na metabolizm i przyspiesza proces spalania tłuszczu, dlatego jest polecana każdemu, kto chce pozbyć się zbędnych kilogramów. Co więcej, kawa dobrej jakości zapobiega nowotworom i przeciwdziała chorobom serca, jednak opinie na ten temat nie są jednoznaczne. Jedne z nowszych nowinek ze świata medycznego doonoszą także, że kawa może przyczynić się zapobieganiu depresji oraz stymuluje mózg, przez co poprawia się inteligencja. W końcu jednym z najważniejszych powodów, dla których dobrze jest od czasu do czasu napić się kawy, jest oczywiście jej wyjątkowy smak i aromat. Więc jeśli chcesz kupić większe zapasy kawy najwyższej jakości, lepiej znaleźć dobrą hurtownię, która oferuje wiele gatunków mieszanek.