Fenomenalny weekend w Ligue 1! Lyon zdobywa komplet punktów w niezwykle istotnym meczu.

Na przestrzeni ostatnich lat wobec zmagań francuskich ciężko było oczekiwać wielkich zmagań. Rozgrywki ligowe stały się znacząco zdominowane przez graczy z Paryża, a dokładnie Paris Saint Germain i jest to głównym powodem braku ogromnych pojedynków. Przez osiem ostatnich lat gracze z Paryża aż siedem razy sięgali po mistrzostwo ligi. To jest bez żadnych wątpliwości wspaniałe osiągnięcie. Chociażby dlatego rozgrywki Ligue 1 są znacznie mniej ciekawe i trzeba mieć świadomość tego. Francuscy wielbiciele futbolu mogą mieć nadzieję na to, iż passa triumfów zawodników PSG może zostać wreszcie przerwana. Nazbierało się sporo chętny do tego, by zdobyć mistrzowski tytuł Ligue 1 i dzięki temu w tym sezonie francuskie rozgrywki są bardzo wyrównane. Ekipą z konkretnymi możliwościami na wygraną w rozgrywkach francuskiej ligi jest chociażby Lyon. Zawodnicy Olimpique Lyon wieczorem w sobotę musieli zagrać niesamowicie ważne spotkanie w odniesieniu do walki o mistrzowski tytuł ligi francuskiej. Gracze Lyonu wbrew mało skutecznego początku meczu zdobyli się na to aby triumfować i w pełni zasłużyli na trzy oczka.

W aktualnym tekście chcemy się skupić absolutnie na zawodnikach Lyonu. Sobotnie spotkanie okazać się mogło dla gwiazd Lyonu ostateczną okolicznością na to, żeby w dalszej kolejności mieć znaczenie w batalii o krajowe mistrzostwo. Jest czterech zainteresowanych w aktualnej sytuacji, którzy marzą o tym, żeby zdobyć tytuł mistrzowski Ligue 1. Lille jest w obecnej chwili głównym faworytem walki o zwycięstwo w rozgrywkach francuskich. Paris Saint Germain się plasuje na lokacie drugiej i traci do pierwszej pozycji tylko jeden punkt. Trzecim zespołem, który może mieć nadzieję na tytuł mistrzowski AS Monaco, a więc ostatni oponent piłkarzy z Lyonu. Gracze AS Monaco tę batalię rozpoczęli świetnie. wszystko wskazywało na to, że to właśnie oni sięgną po 3 punkty, gdyż Po pierwszych 45 minutach triumfowali jeden do zera. W drugiej połowie Olimpique Lyon zaprezentował się jednak o wiele lepiej i finalnie wygrał w tym starciu 3:2. Ten wynik powoduje, że zawodnicy Olimpique Lyon w dalszym ciągu śnić o tytule krajowego mistrza.